tel: 881-202-827
gabinetosteopatii@op.pl

Na blogu znajdziesz informacje w jaki sposób Osteopatia pomaga w leczeniu różnego rodzaju bólu. Dowiesz się jak szerokie są możliwości medycyny osteopatycznej.

wtorek, Grudzień 15, 2015 - 13:23
zapalenie kaletki podbarkowej

Kaletka podbarkowa - zapalenie

 

Kaletka podbarkowa jest strukturą łącznotkankową o kształcie spłaszczonego pęcherza. Jej główną funkcją jest minimalizowanie tarcia pomiędzy ścięgnami mięśni rotatorów ( stożek rotatorów) a sklepieniem stawu ramiennego. Sklepienie to tworzą wyrostek kruczy łopatki, wyrostek barkowy łopatki oraz łączące je więzadło kruczo-barkowe.

niedziela, Marzec 1, 2015 - 15:15

osteopata WarszawaArtykuł ten ma na celu przedstawienie mało znanej w Polsce, a bardzo cenionej w świecie profesji jaką jest zawód osteopaty. Sama nazwa wydaje się być nieco myląca ( może kojarzyć się z leczeniem osteoporozy, co jest błędnym postrzeganiem tej specjalności). Mam nadzieję, że niniejszy artykuł pozwoli dokładnie zrozumieć skąd wzięła się osteopatia, czym zajmuje się osteopata oraz jak znaleźć dobrego, doświadczonego osteopatę.

poniedziałek, Styczeń 26, 2015 - 11:18

 

W niniejszym artykule przedstawione zostały zagadnienia związane z dość powszechnie wsytepującym schorzeniem jakim jest ostroga piętowa i związane z tym zapalenie rozcięgna podeszwowego. Wyszczególnione zostały przyczyny, objawy jak również postępowanie terapeutyczne dotyczące tej dolegliwości.

czwartek, Październik 2, 2014 - 20:46
aparat ortodontyczny

Celem artykułu jest zwrócenie uwagi na zjawisko korygowania wady zgryzu aparatem ortodontycznym - bez wcześniejszej próby ustalenia pierwotnej przyczyny tej wady. Problem jest tym bardziej niepokojący, że noszenie aparatu ortodontycznego coraz częściej dotyczy dzieci i młodzieży.

czwartek, Styczeń 31, 2013 - 18:21
osteopata

W artykule omówine zostały podstawowe zagadnienia związane z osteopatią i tym, co odróżnia ją od rehabilitacji. Przedstawione tu informacje służą popularyzowaniu wiedzy medycznej, szczególnie wiedzy z zakresu medycyny osteopatycznej. Zasadniczym celem artykułu jest wskazanie możliwości prowadzenia terapii w walce z dolegliwościami bólowymi różnego pochodzenia. Dodatkowo, artykuł ma na celu, racjonalne wyjaśnienie tego czym jest osteopatia. Wyjaśnienie z punktu widzenia praktykującego fizjoterapeuty i osteopaty.

poniedziałek, Styczeń 28, 2013 - 22:17

Ból głowy leczenie               Bóle głowy pochodzenia odkręgosłupowego są zjawiskiem bardzo powszechnym.  Wystepują w różnym wieku, częściej u kobiet. Mogą pojawić się zarówno jako skutek wieloletniej dyskopatii kręgosłupa szyjnego (przewlekłe bóle głowy) lub w nastepstwie silnych napięć mięśni podpotylicznych ( silny stres, przeciążenia).

niedziela, Styczeń 20, 2013 - 15:43

Choć brzmi to nieco kontrowersyjnie, to faktem jest, że  wszelkie zaburzenia funkcjonowania układu pokarmowego mogą w znaczący sposób przyczynić się do powstawania takich patologii krążka międzykregowego jak dyskopatia. Do tego typu sytuacji dochodzi najczęściej wówczas, gdy mamy do czynienia z wieloletnimi zaburzeniami funkcji narządów wewnętrznych.

środa, Styczeń 9, 2013 - 14:31
Dyskopatia lędźwiowa - leczenie

Dyskopatia oznacza patologicznie zmienioną strukturę krążka międzykręgowego (dysku). Te patologiczne zmiany są najczęściej wynikiem przeciążeń kręgosłupa. Dochodzi do tego bardzo często. Wynika to z funkcji jaka pełni kręgosłup lędźwiowy. Z jednej strony musi on zapewnić podporę i stabilność dla całego tułowia, z drugiej zaś strony niezbędna jest znaczna rychomość kręgów w dolnej części pleców.

czwartek, Listopad 1, 2012 - 15:47
Dyskopatia

Dyskopatia - uszkodzenie dysku

Dyskopatią określa się patologicznie zmienioną strukturę krążka międzykręgowego, potocznie zwanego dyskiem ( discus intervertebralis). W kręgosłupie człowieka znajdują się 23 dyski, których suma wysokości wynosi ok. 25% wysokości kręgosłupa ponadkrzyżowego. Pierwszy krążek znajduje się pomiędzy II a III trzonem kręgosłupa szyjnego, zaś ostatni pomiędzy V trzonem kręgu lędźwiowego a kością krzyżową.

Share this
Subskrybuj