tel: 881-202-827
gabinetosteopatii@op.pl

Na blogu znajdziesz informacje w jaki sposób Osteopatia pomaga w leczeniu różnego rodzaju bólu. Dowiesz się jak szerokie są możliwości medycyny osteopatycznej.

sobota, Marzec 18, 2017 - 17:58

Osteopatia - metody leczenia

 

Osteopatia wykorzystuje techniki bezpośredniego oddziaływania na tkanki ludzkiego ciała. Terapii poddawana jest tkanka kostna, powięziowa, mięśniowa. Metody osteopatycznego leczenia pozwalają także normalizować napięcie narządów wewnętrznych ( np. przepony) oraz korygować ustawienie kości w zablokowanym stawie.

wtorek, Marzec 7, 2017 - 20:57

Co to jest pas krzyżowo-biordowy Serola

Pas stabilizujący stawy krzyżowo-biodrowe jest zaopatrzeniem ortopedycznym stosowanym w leczeniu ściśle określonych dysfunkcji stawów krzyżowo-biodrowych

 

piątek, Grudzień 2, 2016 - 23:21

Skolioza - wada postawy czy coś więcej

Skolioza, jako jedna z wad postawy, jest częstym powodem zmartwienia rodziców dorastających dzieci. Zafrasowanie rodziców jest wysoce uzasadnione. Skolioza bowiem, to nie tylko kwestie estetyczne, ale przede wszystkim zdrowotne. Myśląc o negatywnych skutkach skoliozy, zazwyczaj kojarzymy je z bólem kręgosłupa. W rzeczywistości jednak, nie wszystkie skoliozy powodują dolegliwości bólowe, a nawet jeśli to dzieje sie to już w wieku dorosłym.

wtorek, Grudzień 15, 2015 - 13:23
zapalenie kaletki podbarkowej

Kaletka podbarkowa - zapalenie

 

Kaletka podbarkowa jest strukturą łącznotkankową o kształcie spłaszczonego pęcherza. Jej główną funkcją jest minimalizowanie tarcia pomiędzy ścięgnami mięśni rotatorów ( stożek rotatorów) a sklepieniem stawu ramiennego. Sklepienie to tworzą wyrostek kruczy łopatki, wyrostek barkowy łopatki oraz łączące je więzadło kruczo-barkowe.

niedziela, Marzec 1, 2015 - 15:15

osteopata WarszawaArtykuł ten ma na celu przedstawienie mało znanej w Polsce, a bardzo cenionej w świecie profesji jaką jest zawód osteopaty. Sama nazwa wydaje się być nieco myląca ( może kojarzyć się z leczeniem osteoporozy, co jest błędnym postrzeganiem tej specjalności). Mam nadzieję, że niniejszy artykuł pozwoli dokładnie zrozumieć skąd wzięła się osteopatia, czym zajmuje się osteopata oraz jak znaleźć dobrego, doświadczonego osteopatę.

poniedziałek, Styczeń 26, 2015 - 11:18

 

W niniejszym artykule przedstawione zostały zagadnienia związane z dość powszechnie wsytepującym schorzeniem jakim jest ostroga piętowa i związane z tym zapalenie rozcięgna podeszwowego. Wyszczególnione zostały przyczyny, objawy jak również postępowanie terapeutyczne dotyczące tej dolegliwości.

czwartek, Październik 2, 2014 - 20:46
aparat ortodontyczny

Celem artykułu jest zwrócenie uwagi na zjawisko korygowania wady zgryzu aparatem ortodontycznym - bez wcześniejszej próby ustalenia pierwotnej przyczyny tej wady. Problem jest tym bardziej niepokojący, że noszenie aparatu ortodontycznego coraz częściej dotyczy dzieci i młodzieży.

czwartek, Styczeń 31, 2013 - 18:21
osteopata

W artykule omówine zostały podstawowe zagadnienia związane z osteopatią i tym, co odróżnia ją od rehabilitacji. Przedstawione tu informacje służą popularyzowaniu wiedzy medycznej, szczególnie wiedzy z zakresu medycyny osteopatycznej. Zasadniczym celem artykułu jest wskazanie możliwości prowadzenia terapii w walce z dolegliwościami bólowymi różnego pochodzenia. Dodatkowo, artykuł ma na celu, racjonalne wyjaśnienie tego czym jest osteopatia. Wyjaśnienie z punktu widzenia praktykującego fizjoterapeuty i osteopaty.

poniedziałek, Styczeń 28, 2013 - 22:17

Ból głowy leczenie               Bóle głowy pochodzenia odkręgosłupowego są zjawiskiem bardzo powszechnym.  Wystepują w różnym wieku, częściej u kobiet. Mogą pojawić się zarówno jako skutek wieloletniej dyskopatii kręgosłupa szyjnego (przewlekłe bóle głowy) lub w nastepstwie silnych napięć mięśni podpotylicznych ( silny stres, przeciążenia).

niedziela, Styczeń 20, 2013 - 15:43

Choć brzmi to nieco kontrowersyjnie, to faktem jest, że  wszelkie zaburzenia funkcjonowania układu pokarmowego mogą w znaczący sposób przyczynić się do powstawania takich patologii krążka międzykregowego jak dyskopatia. Do tego typu sytuacji dochodzi najczęściej wówczas, gdy mamy do czynienia z wieloletnimi zaburzeniami funkcji narządów wewnętrznych.

Strony

Share this
Subskrybuj